על המיזם

מיזם "רצים עם רמי" הוא פרויקט בניהולו וביוזמתו של רמי יולזרי נכה צה"ל המתמודד עם פוסט טראומה למעלה מ 30 שנה (מלחמת לבנון הראשונה) .

המיזם הוא שיתוף פעולה עם עמותת נט"ל ומתוך שותפות זו, נולדה קבוצת ריצה והליכה ייחודית לאנשים המתמודדים עם פוסט טראומה על רקע לאומי. הקבוצה מהווה מסגרת תומכת ומעצימה, בה כל אחת ואחד מתקדם לפי היכולת, תוך כדי אימון משותף ופעילויות נוספות. את הקבוצה מובילים רמי יולזרי, עופר בן דור שהינו מאמן ריצה, מתנדב בעמותת נט"ל ובעמותת אתגרים, אבנר ינאי איש טיפול מהצוות הקהילתי של נט"ל ומתנדבים, אשר מסייעים במהלך האימון. נט"ל–נפגעי טראומה על רקע לאומי, היא עמותה א-פוליטית, הפועלת מאז שנת 1998 בכל הארץ, מתוך הזדהות עמוקה עם אלה שנפגעו נפשית, באופן ישיר או עקיף, כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה. העמותה פועלת מתוך השקפת עולם לפיה טראומה על רקע לאומי היא חלק בלתי נפרד ממציאות החיים בישראל. לנט"ל מגוון רחב של פעילויות לתמיכה וטיפול. בין השאר מפעילה קו תמיכה, קליניקה טיפולית בפריסה ארצית, צוות קהילתי וקבוצות תמיכה, מועדון חברתי שיקומי ומרכז תיעוד לאומי. מאז היווסדה, נט"ל הושיטה יד ליותר מ – 160,000 איש בכל הגילאים ובכל המגזרים, במטרה לסייע ולהתמודד עם החוויה הקשה שעברה עליהם ולחזור לתפקוד תקין. הסיוע הינו מסובסד , מתוך תפיסה לפיה כל אדם זכאי לתמיכה וטיפול ללא קשר למצבו הכלכלי. יו"ר ומייסדת העמותה יהודית יובל רקנאטי בחרה לממן את כל הוצאות ההנהלה והכלליות של העמותה, עובדה המאפשרת שכל תרומה לנט"ל משמשת כולה לטיפול בנפגעים.מי זה רמי?

רמי יולזרי סובל מפוסט טראומה ממלחמה לבנון 82, בוגר המלחמה הראשון בארץ שעבר טיפול בשיטת ה PE (חשיפה ממושכת) בשנת 2002 בהצלחה וחזר לתפקוד. בשנת 2010 החל לרוץ למרחקים ארוכים. בעקבות השפעת הספורט על חייו, הקים את עמותת רצים עם רמי להעלאת המודעות בציבור לתופעת הפוסט טראומה, לשיטת הטיפול PE ולשיקום החיים באמצעות פעילות גופנית.

מה אנחנו רוצים לעשות?

לעודד סובלים מפוסט טראומה לפנות לטיפול על מנת לשקם חיים שנפגעו כתוצאה מהסימפטומים הקשים של התסמונת.

תמיכה בשיקום באמצעות עיסוק בספורט: הקמת קבוצות  ריצה לנפגעי פוסט טראומה ומשפחותיהם כדי להעצים את תחושת המסוגלות ולשפר את השליטה בחייהם, בעזרת אנשי המקצוע המובילים בתחומם הן בתחום הטיפולי והן בתחום הספורט.

איך אפשר לעזור?

ספרו לחברים על פעילות הקבוצה שלנו  ועזרו לנו בהעלאת המודעות לכך שניתן לשקם חיים שנפגעו מפוסט טראומה. שתפו את התכנים באמצעות מיילים או פייסבוק.

אם אתם מכירים אנשים הסובלים מפוסט טראומה הפנו אותם, את בני משפחתם, או הציעו להם להצטרף לקבוצות הריצה שלנו .

ליצירת קשר:

צרו קשר עם מיכל אילון 073-2363328 michala@natal.org.il

פניות אל רמי יולזרי : zetatools@gmail.com