עיתונות

"משנים את העולם קילומטר, קילומטר. אדם, אדם"
רמי יולזרי, יו"ר עמותת "רצים עם רמי", מספר על מרוץ "הר לעמק" – מרוץ השליחים הארוך ביותר בישראל, בו השתתף יחד עם עשרות חברים – נפגעי פוסט טראומה ותומכים  (רמי יולזרי פורסם:  04.06.12 , 12:58 ב YNET) 

המרוץ לחיים: התמודדות ה"פצועים השקופים" עם פוסט טראומה

רמי יולזרי שנפצע במלחמת לבנון הראשונה, החליט להתמודד עם החוויות הקשות אותן הוא נושא, בדרך שמשלבת גוף ונפש פגועה והקים קבוצת ריצה  (עפר לבנת 04/09/2015 17:18 מעריב)

רמי יולזרי, בן 52, מתמודד בעצמו עם פוסט טראומה כבר למעלה מ-30 שנה. לפני שש שנים הוא החליט להתחיל לרוץ ולאחר שרץ את המרתון הראשון שלו הוא החליט למנף את הצלחתו האישית ולנסות לעזור לעוד אנשים.

"לקח לי בערך שנתיים להגיע לרעיון של להקים קבוצת ריצה וממש עכשיו אנחנו חוגגים לקבוצה הראשונה בתל אביב שנתיים", רמי מספר ומוסיף כי קבוצת הווטסאפ שלהם, בכלל נפתחה לצרכים מנהלתיים.

אבנר ינאי, הפסיכותרפיסט של הקבוצה מספר על ההתכתבויות בוואטסאפ שהן כבר מזמן לא משמשות רק להודעות רשמיות. הקבוצה הפכה למקור תמיכה לחבריה סביב השעון ובעיקר בשעות הקטנות של הלילה. רמי ואבנר אומרים כי קרה לא פעם שמישהו מהקבוצה לא נרדם בלילה, שלח הודעה "מי ער?" ואז גילה שהוא לא לבד. הסובלים מפוסט טראומה מתקשים להירדם בלילות והחבר'ה מנסים לעודד אחד את השני ומשתפים בחוויות הקשות אך גם הטובות שהם עוברים.

אבנר הגיע לקבוצה כאיש טיפול בצוות הקהילתי של נט"ל שהחליטה לשתף פעולה עם רמי ומאז כבר זרמו מים רבים בירקון. כשהוקמה הקבוצה חיפשו איש מקצוע ואבנר נטל על עצמו את התפקיד המאתגר. הוא מעולם לא רץ לפני והשנה סיים לראשונה מרתון.

להמשך קריאה >>>מעריב