הרצאה – מלחמה, טראומה וריצה למרחקים ארוכים

"בגיל כמעט 47, עם משקל מרשים של 130 ק"ג, כולסטרול גבוה, לחץ דם לא יציב והלם קרב בעבר,  החלטתי לקחת בחזרה את השליטה על ההתנהלות הפיזית שלי. האתלט שבי החליט שהוא נלחם באיש השמן שבלע אותו לפני כ-12 שנים. החייל הפצוע שבתוכי הצטרף למסע. יחד אנחנו רצים למרחקים ארוכים. "

הסיפור של רמי יולזרי הוא הרבה יותר מעוד סיפור על איש בגיל העמידה, שהחל לעסוק בריצה למרחקים ארוכים. במהלך ההכנות למרתון הראשון הוא מוצא את ייעוד חייו, דבר המוביל להקמת "רצים עם רמי".

זהו סיפור מעורר השראה על מחויבות לאימונים, לדיאטה, לחזון. סיפור השוזר בתוכו את המציאות של גברים אחרי מלחמה יחד עם אתגרי גיל העמידה. סיפור של לקיחת אחריות אישית על החיים והגשמת החזון. סיפור של התגברות על קשיי הגוף והנפש הממחיש כי העבר האישי, קשה ככל שיהיה, אינו סימן לעתיד.   רמי מספר את סיפור חייו בצורה מרתקת, מטלטלת ומשעשעת.

רמי יולזרי חבר לעמותת נט"ל וramiמתוך שותפות זו, ביחד עם עמותת אתגרים, נולדה קבוצת ריצה והליכה ייחודית לאנשים המתמודדים עם פוסט טראומה על רקע לאומי.  הקבוצה מהווה מסגרת תומכת ומעצימה, בה כל אחת ואחד מתקדם לפי היכולת, תוך כדי אימון משותף ופעילויות נוספות. את הקבוצה מובילים רמי יולזרי, עופר בן דור שהינו מאמן ריצה, מתנדב בעמותת נט"ל ובעמותת אתגרים, אבנר ינאי איש טיפול מהצוות הקהילתי של נט"ל ומתנדבים, אשר מסייעים במהלך האימון.

נט"ל–נפגעי טראומה על רקע לאומי, עמותה א-פוליטית, שנוסדה בשנת 1998 ופועלת בכל הארץ, מתוך הזדהות עמוקה עם אלה שנפגעו נפשית, באופן ישיר או עקיף, כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה. העמותה פועלת  מתוך השקפת עולם לפיה טראומה על רקע לאומי היא חלק בלתי נפרד ממציאות החיים בישראל.

הטיפול ניתן באמצעות קו תמיכה,  קליניקה טיפולית בפריסה ארצית, צוות קהילתי וקבוצות תמיכה, מועדון חברתי שיקומי ומרכז תיעוד לאומי. מאז היווסדה, נט"ל הושיטה יד ליותר מ – 160,000 איש בכל הגילאים ובכל המגזרים, במטרה לסייע ולהתמודד עם החוויה הקשה שעברה עליהם ולחזור לתפקוד תקין. הסיוע הינו מסובסד , מתוך תפיסה לפיה כל אדם זכאי לתמיכה וטיפול ללא קשר למצבו הכלכלי. יו"ר ומייסדת העמותה יהודית יובל רקנאטי בחרה לממן את כל הוצאות ההנהלה והכלליות של העמותה, עובדה המאפשרת שכל תרומה לנט"ל משמשת כולה לטיפול  בנפגעים.

 

אורך ההרצאה – כשעה וחצי והיא כוללת גם סרט קצר , שאלות ותשובות.

להזמנות ולפרטים נוספים: רמי יולזרי 054-8197733

zetatools@gmail.com